Reklama

Světelná reklama

V základním provedení bývá konstruována jako panel jednostranný nebo oboustranný. Boky panelů jsou zhotoveny z plastových nebo hliníkových profilů.

Světelným zdrojem bývají zářivkové systémy nebo neonové systémy a prosvětlené plochy jsou z plexiskla, které je polepeno požadovaným motivem z translucentních fólií, digitálním tiskem na prosvětlovací fólii nebo sítotiskem. U světelných panelů s délkou větší než 4 m používáme místo plexiskla vinylovou prosvětlovací fólii s ekosolventním potiskem v plné ploše. Vinyl se pak napíná na zhotovený panel na předem připravený hliníkový rám.

Světelné panely jsou vyrobeny z kovu, který tvoří jejich konstrukci a prosvětlovaný obrazec může být kombinací řezané nebo tištěné grafiky. Nejčastěji se však používá tisk na prosvětlovací fólii. Pro větší světelné panely je vhodnější použít plachtu určenou k prosvětlení, protože plachta může být výrazně delší než reklama z PVC desek. U všech světelných panelů je možné pro snadnější ovládání přidat světelné čidlo, díky kterému se reklama sama rozsvítí a zhasne podle okolního světla. Doporučujeme však ke každému světelnému panelu dát i časový spínač.